Dobrý Anděl motivuje ( nejen ) k běhu

06.10.2013 21:06

Dobrý Anděl motivuje ( nejen ) k běhu

Osobní setkání s Andrejem Kiskou a myšlenka projektu Dobrý Anděl mne již více než před rokem motivovala stát se Dobrým Andělem a přesněji řečeno myslet pravidelně na druhé, kterým mohu i když jen trochu pomoci.

Tentokrát mi s motivací Dobrý Anděl pomůže opět. Asi před měsícem jsem psal o důvodech mého rozhodnutí zúčastnit se akce Hradecký půlmaraton. Právě ten měsíc snahy ( jedná se spíše o snahu než trénink ) připravit se na běh delší než 20 km ( nejvíce jsem běžel něco přes 6 km ), tak ten měsíc úplně stačil na získání nových bolestí po celém těle a klasické běžecké hlášky typu: " Zas mě bére achilofka! "  Už už jsem začal vymýšlet únik do štafety nebo jiný způsob úlevy od svého rozhodnutí. Ale pak stačil jeden rozhovor mezi přáteli na téma, že běhat "jen tak, to je o ničem" a že kdyby měl člověk nějaký vyšší motiv, tak to snad dává smysl. Pak mi to docvaklo, překonávat sám sebe je jedna věc, ale stát se součástí zviditelnění něčeho, co dává smysl, to už je o něčem jiném. Od mého kamaráda Miloše Škorpila a jeho běžecké školy jsem chtěl běžecký trénink, ale došlo mi, že spíše ty jeho stovky kilometrů naběhaných pro podporu různým projektům by mi měly být příkladem a motivací. Od nadace Dobrý Anděl mi tento pátek přišlo triko s logem Dobrý anděl ( moc za něj děkuji .-)  a hned pro mne dostává mé rozhodnutí běžet Hradecký půlmaraton jiný rozměr.

Letos budu na startu možná jediný s tričkem Dobrý Anděl, příští rok se možná přidá někdo další a až nás tam bude celá žlutá vlna, budu mít radost, že neběžím jen tak pro nic.  Mé vlastní překonání je vzdání holdu a pocty lidem, kteří překonali daleko těžší situace než jen běžet pár kilometrů a tohle je můj způsob jak jim vyjádřit obdiv. Pokud to cítíte podobně, přidejte se! Sraz  Dobrých Andělů ( s tričkem i bez trička .-) v 11:00 bude v prostorách startu Hradeckého půlmaratonu u stanu Honzy Hrušky ( MTB Toyota Dolák ) - uděláme si v 11:00 společnou fotku. Přeji všem hezký běh a zkuste ten čas na trati využít i k zamyšlení nad životem. Sportu zdar a tentokrát běhu zvlášť!

P.S.  9.11. v Brně poběžím také ve žlutém triku .-) …přidejte se www.gigatlon.cz


  • Mgr. Jiří Kastner, MBA
  • +420 603 82 82 42

Dostávejte novinky e-mailem

Dostávejte novinky e-mailem

© 2019, Česká asociace, z.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑