Výuka tělesné výchovy dětí na škole v Mulbekhu

26.06.2013 09:42

Výuka tělesné výchovy dětí na škole v Mulbekhu

Historicky první výuka tělesné výchovy dětí na škole v Mulbekhu !!!

Mgr. Jiří Kastner, MBA, předseda představenstva Asociace firemních sportů a zdraví, o.s. a iniciátor řady projektů v oblasti firemního dobrovolnictví se stal součástí skupiny dobrovolníků, kteří vyráží s organizací Brontosauři v Himálajích v červenci pomáhat do školy v Malém Tibetu.

Brontosauři v Himálajích pomáhají s rozvojem školy ve vesnici Mulbekh a jsou jedinou českou organizací jejíž rozvojový projekt osobně podporuje 14. Dalajláma.

Skupina dobrovolníků bude vyučovat zábavnou formou různé předměty a tím pomůže v rozvoji výuky pro místní žáky a také bude pomáhat s dostavbou ekologického školního internátu pro děti z okolích vesnic.

Jiří Kastner, který zde povede historicky první hodiny tělesné výchovy, našemu časopisu řekl:

„ Je to pro mne osobní výzva a příležitost rozšířit naše aktivity v oblasti firemního dobrovolnictví a těším se, že motivuji i další firemní dobrovolníky k podobným akcím.

Výuka tělesné výchovy je mi blízká a těším se na inspirativní prostředí. Věřím, že bude podnětem k vlastnímu rozvoji a změnám myšlenkových vzorců a vzorců chování, které jsou tématem mentálního koučinku pro vrcholové manažery a sportovce. Mentální trénink a koučink je mou hlavní činností a inspirace je pro další rozvoj velmi důležitá. www.kasty.cz . "

" Rád bych v rámci výuky žákům představil pestrost sportovních disciplín a užitečnost zdravého pohybu. Myslím, že místní žáci nedostatkem pohybu netrpí, ale rád bych jim dal zkušenost cíleného rozvoje sebe sama a sportovního nadšení ve sportovním týmu z vítězství. Věřím, že z řad Asociace firemních sportů, o.s. se najdou firmy, které tuto akci podpoří a já budu moci do školy v Mulbeku přivézt i nové pomůcky pro tělesnou výchovu ve škole.“

Bohužel, jeden ze silných vlivů západního světa se ve vesnici přichází do života místních skrze televizi a stanici MTV. Snad se nám podaří děti od televize "odtáhnout" nebo alespoň motivovat ke sledování  Eurosportu .-))))

Firemní dobrovolnictví je v České republice stále častější firemní i osobní aktivitou a naše společnost KASTY.CZ je v této oblasti již několik let aktivní. I proto hledáme stále nové podněty  a možnosti dalšího rozvoje této CSR oblasti.

O to více mne potěšila možnost setkat se se skupinou nadšenců a profesionálů, kteří v rámci projektu Brontosauři v Himalájíchrealizují skvělou činnost spojenou se školou a výukou dětí v Mulbekhu.
Těším se na svou úlohu v rámci tohoto letního firemního dobrovolnictví:
Historicky první výuka tělesné výchovy dětí na škole v Mulbekhu !!!
V rámci přípravného setkání skupiny dobrovolníků jsem se setkal jak s organizátory, tak i se studenty a osobnostmi, kteří už ve svém oboru něco dokázali a i přes své časové vytížení si našli čas a chuť pomoci této skvělé věci, jako např. Zuzana Bergrová, David Kraus a Pavel Fanta.
Moc děkuji hlavním organizátorům projektu ( Alice Koudelková a Jiří Sázel ) za skvělý přístup a těším se na další spolupráci.

Všem ostatním doporučuji pro inspiraci web projektu Brontosauři v Himalájích http://www.brontosaurivhimalajich.cz

Pro všechny firemní sportovce a dobrovolníky nabízím možnost v rámci tohoto projektu spolupracovat. V případě zájmu a dotazů mne kdykoli kontaktujte: 

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.


  • Mgr. Jiří Kastner, MBA
  • +420 603 82 82 42

Dostávejte novinky e-mailem

Dostávejte novinky e-mailem

© 2019, Česká asociace, z.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑